Po 19 latach jest finał dla siatkarzy

Od 1999, po reformie administracyjnej i powstaniu powiatów oraz 16 województw, corocznie  rozgrywany jest Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Przez te wszystkie lata nieosiągalnym marzeniem Naszej reprezentacji był awans do finału rozgrywanego przez cztery drużyny. Za każdym razem kończyliśmy rozgrywki na fazie półfinałowej. Gdzie, po ostatnich zmianach regulaminowych awans uzyskiwała jedna drużyna z trzech. Rozgrywano cztery turnieje półfinałowe.

W zeszłym roku na drodze do finału stanęli nam strażacy z Legnicy. W tym roku byli Oni również od Nas mocniejsi, wygrywając 2:1. Na szczęście było to w pierwszej rundzie gdzie spośród trzech reprezentacji awans uzyskiwały dwie drużyny. Na tym etapie turniej zakończyli strażacy z Polkowic, prowadzeni do boju przez Filipa Michalewskiego, zawodnika drugoligowego BTS Bolesławiec.

W ćwierćfinale ulegliśmy 1:2 reprezentacji KP PSP w Oleśnicy – stałemu uczestnikowi finałów i obrońcy tytułu z 2017 roku. I pokonaliśmy Złotoryję. Która, tym samym zakończyła rywalizację na drugiej rundzie.

Półfinał, którego byliśmy organizatorem, przeprowadzono w dniu 30 marca 2018 roku na sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 ul. Jana Pawła II. W turnieju uczestniczyli również reprezentanci komend z Lubania i Trzebnicy. Awans do finału zdobywał tylko zwycięzca półfinału.

W pierwszym meczu Lubań pokonał 2:0 Trzebnicę. W drugim – po zaciętej walce– pokonaliśmy Lubań 2:1 (25:19, 25:27, 15:11). Do finału potrzebowaliśmy wygranej z Trzebnicą. I tak się stało – 2:0.

W miesiącu kwietniu zorganizowany zostanie finał, w którym oprócz Nas, zagrają siatkarze z KM PSP Wrocław, KP PSP Oleśnica i KM PSP Wałbrzych – dla których jest to również pierwszy taki turniej.

Zapowiada się trudny turniej, ale z nadziejami na podium.

Dziękujemy Waldemarowi Socha i Markowi Bałackiemu – sędziom turnieju półfinałowego – za pomoc w organizacji zawodów.

Opracował: mł. bryg. Piotr Pilarczyk – oficer prasowy KP PSP w Bolesławcu