Turniej finałowy piłki siatkowej strażaków

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu zwycięzcą Turnieju Finałowego Piłki Siatkowej Strażaków PSP o Puchar Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

W dniu 19 kwietnia 2018 roku, na sali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu, spotkali się strażacy reprezentujący cztery komendy, które miesiąc wcześniej zwyciężyły w swoich grupach półfinałowych. Aby zagrać w finale Turnieju Piłki Siatkowej Strażaków PSP o Puchar Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, trzeba wcześniej zagrać w trzech rundach eliminacyjnych. W 2018 roku sensacyjnie w finale zabrakło siatkarzy z Oławy. Finału nie udało się również osiągnąć kolegom z Legnicy. Dzięki temu po raz pierwszy w fazie finałowej mogli pokazać się zawodnicy z Wałbrzycha i Bolesławca. Skład finału uzupełnili stali bywalcy – czyli reprezentacje komend z Wrocławia i Oleśnicy.

Turniej otworzył, przedstawiciel gospodarzy Komendant Powiatowy PSP w Bolesławcu mł. bryg. Andrzej Śliwowski, życząc wszystkim zawodnikom udanego turnieju, zwycięstwa dla najlepszej drużyny i zakończenia zawodów bez kontuzji.

Po odprawie technicznej i rozlosowaniu kolejności meczy przystąpiliśmy do rozgrywek.

W pierwszym meczu faworyt z Wrocławia pokonał gospodarzy wynikiem 2:0. W drugim meczu obrońca tytułu pokonał kolejnego nowicjusza w finale, czyli reprezentację Wałbrzycha również 2:0.

Bolesławieccy strażacy po zapłaceniu „frycowego” i po zmianie taktyki – kontuzjowanego Damiana w ataku zastąpił Piotrek, a Damian wszedł na rozegranie, przystąpili do walki z Oleśnicą. Było blisko sensacji, ale zabrakło kropki nad „i”. Porażka 1:2 i w tie-break’u – 15:17 wstydu nie przynosi.

Wałbrzych przegrał z Wrocławiem 0:2. Tym sposobem w piątym meczu w bezpośrednim spotkaniu o trzecie miejsce na podium spotkali się gospodarze i reprezentacja KM PSP w Wałbrzychu. Po przegraniu pierwszego seta (bez większych emocji), bolesławianie wreszcie wzięli się do „roboty”. Czterokrotnie odrabiali co najmniej czteropunktową stratę, by w końcu jednak nie dać rady strażakom z Wałbrzycha. Mecz zakończył się wynikiem 0:2. Drugi set przegrany do 27 punktów.

W meczu o pierwsze miejsce Wrocław odebrał tytuł mistrzowski Oleśnicy wygrywając 2:0.

Podsumowania zawodów i wręczenia pucharów dokonał przedstawiciel Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu – mł. bryg. Jerzy Ciężki Naczelnik Ośrodka Szkolenia. Na zakończeniu zawodów obecny był również Komendant Miejski PSP we Wrocławiu bryg. Piotr Znamirowski, który mógł wspólnie ze swoimi zawodnikami świętować zwycięstwo.

Organizatorzy (i chyba wszyscy zawodnicy) serdecznie dziękują Łukaszowi Mesjaszowi, Filipowi Michalewskiemu i Markowi Bałackiemu – sędziom turnieju finałowego – za pomoc w organizacji zawodów.

Zawodnicy z Bolesławca dziękują również Damianowi Śliwińskiemu, za „doprowadzenie” naszej drużyny po raz pierwszy do finału. A dla niego zarazem pierwszy i ostatni (z dniem 1 lipca przechodzi do „sektora prywatnego”).

Do Bolesławca z siatkówką „na wysokim poziomie”, w wykonaniu strażaków, powrócimy w dniach 16-17 sierpnia 2018 roku, podczas Mistrzostw Województwa Dolnośląskiego Strażaków PSP w Siatkówce Plażowej. Będzie to również okazja do odwiedzenia naszego miasta podczas 24 Bolesławieckiego Święta Ceramiki (15-19.08.2018 r.).

Informacje o turnieju również pod linkami: (tam można zobaczyć więcej zdjęć):

http://istotne.pl/boleslawiec/

https://www.bolec.info/

Opracował: mł. bryg. Piotr Pilarczyk – oficer prasowy KP PSP w Bolesławcu