„Czad i ogień” w I Liceum Ogólnokształcącym w Bolesławcu

 

            Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Bolesławcu w dniu 15 maja 2018 r. w ramach akcji informacyjno profilaktycznej „Czad i ogień – obudź czujność” przeprowadzili zajęcia dla uczniów klas drugich z I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu. Podczas zajęć młodzież zapoznana została z zagadnieniami dotyczącymi tlenku węgla potocznie zwanym czadem, a w szczególności z przyczynami i zapobieganiem jego powstawaniu. Strażacy omówili postępowanie w przypadkach zatruć tym bezwonnym gazem oraz profilaktykę poprzez stosowanie czujników tlenku węgla i dymu pożarowego w budynkach.

            Lekcja o bezpieczeństwie urozmaicona została prezentacją dwóch krótkich filmów, na których przedstawione były przykłady zatrucia czadem oraz pożaru elementów wyposażenia mieszkania. Uczniom przekazano też ulotki „Czad i ogień – obudź czujność” wg wzoru Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

            Na zakończenie spotkania Starosta Powiatu Bolesławieckiego Karol Stasik przekazał na ręce Pana Dyrektora Cezarego Czernatowicza trzy czujniki, które zamontowane zostaną w szkole poprawiając tym samym bezpieczeństwo jej użytkowników. Pozyskanie czujników oraz wydruk ulotek informacyjnych sfinansowało Starostwo Powiatowe w Bolesławcu.