Konkurs plastyczny

III Edycja Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci Przedszkolnych
w grupie wiekowej 5-6 lat pod hasłem „112 ratuje życie”

W dniu 18 maja 2018 r. odbyło się posiedzenie komisji konkursowej szczebla powiatowego, w ramach konkursu plastycznego pn. „112 ratuje życie”. W pracach komisji uczestniczył nasz strażak st. ogn. Janusz Wilk.

Komisja konkursowa wybrała 5 najlepiej ocenionych prac. Wybrane prace zostały przesłane do Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu i wezmą udział w konkursie szczebla wojewódzkiego.

Głównym celem konkursu jest rozpowszechnianie wiedzy o numerze alarmowym 112 wśród dzieci w przedszkolach. Priorytetem jest nauczenie dzieci, jak ważna jest znajomość numeru alarmowego w ratowaniu życia, zdrowia, mienia i środowiska. W trosce o bezpieczeństwo ludzi ważne jest aby systematycznie przypominać o zasadach korzystania z numeru 112 oraz uświadamiać kiedy i w jaki sposób należy z niego korzystać.

Konkurs zwraca uwagę na naukę właściwych reakcji w sytuacjach zagrożenia życia, zdrowia, mienia lub środowiska i kształtowanie odpowiednich zachowań dzieci w obliczu nagłych zdarzeń. Z obserwacji można zauważyć, iż poprzez dzieci trafiamy również do ich rodziców, dziadków, a to powiększa grono osób potrafiących w odpowiedni sposób użyć numeru 112 – jako ratującego życie.

 

LISTA LAUREATÓW szczebla powiatowego konkursu „112 ratuje życie”:

  1. Jessica Gołyga – Miejskie Przedszkole Publiczne nr 6 w Bolesławcu
  2. Paulina Stupiec – Miejskie Przedszkole Publiczne nr 6 w Bolesławcu
  3. Malwina Sondaj – Miejskie Przedszkole Publiczne nr 4 w Bolesławcu
  4. Bartosz Wojewódka – Prywatne Przedszkole „SMERFIKI” w Bolesławcu
  5. Julia Puławska – Miejskie Przedszkole Publiczne nr 4 w Bolesławcu